Lábvédők
Ín- és bokavédők:
A ló lábát védik a munka során. Hosszú időn át karámban ácsorgó lóra ne tegyünk ínvédőt, mert bedagadhat tőle a lába!
Pataharang:
Az olyan, munkavégzés során szerezhető sérülésektől véd, ahol a hátulsó paták belecsaphatnak a mellső patákba vagy pártaszélekbe.
Szállítókamásli:
A ló lábát védi a lószállítóban való utazás során.
Fásli:
Különböző típusai munkavégzéshez, istállóban tartott lovak lábának melegen tartásához, lószállításhoz, illetve gyógyászati célokra használhatóak.
A ló kikötéséhez és ápolásához
használt eszközök
A kötőfék és a vezetőszár:
Segítségükkel lehetőség van kikötni a lovat. Fontos, hogy a lovat zablával a szájában sose kössük ki, hiszen ha a ló felrántja a fejét, a zabla felsértheti a szájszeglet érzékeny bőrét.
A tepsivakaró:
A ló szőrében található por és kosz felvakarására, valamint a fedőszőrzet fellazítására szolgál. Körkörös mozdulatokkal a ló teljes testét átdörzsölhetjük vele. Készülhet gumiból, műanyagből vagy fémből.
A szőrkefe:
A felkavart por és kosz szőrből való eltávolítására szolgál. A szőrkefét a szőr növekedésének irányával megegyezően használjuk. A szőrkeféből a port a lóvakarón való lehúzással takaríthatjuk ki. A szőrkefe után érdemes egy egyszerű ronggyal is áttörölni a lovat.
A patakaparó:
A patában található szennyeződések eltávolítására szolgál. A patakaparás magunktól elfelé történik.
Egyéb segédeszközök
A futószár:
Segítségével egy kb. 20 m átmérőjű körön lemozgathatjuk a lovat anélkül, hogy felülnénk rá. A futószárazás a fiatal ló kiképzésének egyik alapvető állomása, illetve idősebb lovak utóidomítására is szolgál.
Az ostor:
Fogathajtáshoz, futószárazáshoz vagy a lovak karámban való szabadon történő mozgatásához egyaránt használatos. Különböző méretű variációk léteznek.
A pálca:
Lovagláshoz használt, fegyelmező- és lovas egyéb segítségét erősítő eszköz.
A sarkantyú:
A csizmasegítség megerősítésére szolgál.
copyright: horses16.gp |